Wojtek Mistrzem Polski! I Mistrzostwa Polski Field Ruda Śląska

Jaco dnia maj 25 2013

ZawodyW sobotę, 25 maja 2013, na terenie Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej (dzielnica Bielszowice) odbyły się I Mistrzostwa Polski w systemie Field. Okolice Muzeum okazały się bardzo interesującym miejscem, gdzie zgromadzono wiele eksponatów z czasów ,,słusznie minionych”. Pochwalić należy sam pomysł utworzenia muzeum jak i zorganizowania w tym miejscu zawodów wysokiej rangi.

Od wczesnego rana do punktu zapisów zaczęli napływać zawodnicy. Można było spotkać wielu znajomych z zaprzyjaźnionych klubów, przybić piątkę z dawno nie widzianymi kolegami i nawiązać nowe kontakty. Bezpośrednio przed wyjściem na trasę odbył się trening, oczywiście z użyciem tarcz typu Field i z oznaczonymi odległościami.

Wśród zawodników przeważały łuki bloczkowe, ale nie brakowało też łuków tradycyjnych. Znalazło się nawet siedmiu zawodników z ,,olimpikami”.

Organizatorzy przewidywali zaliczenie dwóch kół, po 12 celi każda, przy oznaczonych odległościach. Od momentu wyjścia na trasę ten plan stał pod znakiem zapytania. Nie było wiadomo, czy pogoda pozwoli na rozegranie pełnych zawodów. Zgodnie z przewidywaniami, mniej więcej w połowie rywalizacji, z nieba lunęły strumienie deszczu, wymuszając na strzelających ciągłe zmiany okrycia. Udało się jednak ukończyć pełną turę, zapewne dzięki modlitwom i medytacjom Lucka Sochy.

Po zejściu z trasy na zawodników czekał wyśmienity poczęstunek: kiełbasa z grilla, śląski krupniok i wyborny bigos.

Niewątpliwie I Mistrzostwa Polski Field okazały się ciekawym doświadczaniem. Strzelanie na znaną odległość i do dwukolorowych tarcz było czymś nowym. Tym bardziej, że po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasz klub doczekał się medalistów! Zostali nimi:

Wojtek Pielczyk – pierwsze miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii Compound Open

Jurek Chentosz – trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski w tej samej kategorii.

Naszym zwycięzcom z całego serca gratulujemy!

Organizatorami zawodów byli Polski Związek Łuczniczy, Miasto Ruda Śląska oraz Uczniowski Klub Sportowy ,,Grot”.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, jak również dla Dyrekcji Muzeum PRL za udostępnienie terenu oraz wszystkich przyjaciół, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy!

Autor: Majki

Compound, startowało 12:
4. Jacek Gowik 344 pkt
11. Grzegorz Kudla 308 pkt

Compound Open startowało 5:
1. Wojciech Pielczyk 311 pkt
3. Jerzy Chentosz 296 pkt