Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wojtek Mistrzem Polski! I Mistrzostwa Polski Field Ruda Śląska

Jaco dnia maja 25 2013

ZawodyW sobotę, 25 maja 2013, na terenie Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej (dzielnica Bielszowice) odbyły się I Mistrzostwa Polski w systemie Field. Okolice Muzeum okazały się bardzo interesującym miejscem, gdzie zgromadzono wiele eksponatów z czasów ,,słusznie minionych”. Pochwalić należy sam pomysł utworzenia muzeum jak i zorganizowania w tym miejscu zawodów wysokiej rangi.

Od wczesnego rana do punktu zapisów zaczęli napływać zawodnicy. Można było spotkać wielu znajomych z zaprzyjaźnionych klubów, przybić piątkę z dawno nie widzianymi kolegami i nawiązać nowe kontakty. Bezpośrednio przed wyjściem na trasę odbył się trening, oczywiście z użyciem tarcz typu Field i z oznaczonymi odległościami.

Wśród zawodników przeważały łuki bloczkowe, ale nie brakowało też łuków tradycyjnych. Znalazło się nawet siedmiu zawodników z ,,olimpikami”.

Organizatorzy przewidywali zaliczenie dwóch kół, po 12 celi każda, przy oznaczonych odległościach. Od momentu wyjścia na trasę ten plan stał pod znakiem zapytania. Nie było wiadomo, czy pogoda pozwoli na rozegranie pełnych zawodów. Zgodnie z przewidywaniami, mniej więcej w połowie rywalizacji, z nieba lunęły strumienie deszczu, wymuszając na strzelających ciągłe zmiany okrycia. Udało się jednak ukończyć pełną turę, zapewne dzięki modlitwom i medytacjom Lucka Sochy.

Po zejściu z trasy na zawodników czekał wyśmienity poczęstunek: kiełbasa z grilla, śląski krupniok i wyborny bigos.

Niewątpliwie I Mistrzostwa Polski Field okazały się ciekawym doświadczaniem. Strzelanie na znaną odległość i do dwukolorowych tarcz było czymś nowym. Tym bardziej, że po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasz klub doczekał się medalistów! Zostali nimi:

Wojtek Pielczyk – pierwsze miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii Compound Open

Jurek Chentosz – trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski w tej samej kategorii.

Naszym zwycięzcom z całego serca gratulujemy!

Organizatorami zawodów byli Polski Związek Łuczniczy, Miasto Ruda Śląska oraz Uczniowski Klub Sportowy ,,Grot”.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, jak również dla Dyrekcji Muzeum PRL za udostępnienie terenu oraz wszystkich przyjaciół, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy!

Autor: Majki

Compound, startowało 12:
4. Jacek Gowik 344 pkt
11. Grzegorz Kudla 308 pkt

Compound Open startowało 5:
1. Wojciech Pielczyk 311 pkt
3. Jerzy Chentosz 296 pkt

Recurve, startowało 7:
4. Michał Lanuszny 161 pkt

Pełne wyniki

4 komentarze · 3596 czytań ·Drukuj

Komentarze

#1 | Pablos dnia maja 25 2013 23:18:14
WOW ! Jaco poszalałeś z punktami. Niezły wyczyn.
#2 | Jaco dnia maja 25 2013 23:24:13
3 pkt więcej i byłbym w niebie, 347 dawało srebro. 3 miejsce (również 344 pkt) przegrałem mniejszą liczbą "6". No ale taki jest sport... Ale przede wszystkim gratulacje dla naszej ekipy medalowejSmile Mamy Mistrza Polski w Compound OpenSmile
#3 | Jed dnia maja 26 2013 11:39:46
GRATULACJE !
Super wynikiSmile
I mamy Mistrza Polski w klubie Smile
#4 | Rommi dnia maja 26 2013 22:46:53
W imieniu organizatora i swoim - dziękuję ŚKŁ REFLEX za udział w zawodach, gratuluję zawodnikom wyników, a w szczególności Wojtkowi za zdobycie tytułu Mistrza Polski i Jerzemu za II vice Mistrza Polski - oczywiście Field WA 2013. Cieszę się, że jesteście w gronie Archery Field i mam nadzieję, że na tym nie koniec. Już teraz zapraszam na ciąg dalszy Pucharu Polski Field oraz II Mistrzostwa Polski w 3D. Wink

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]