Relacja z zawodów 3D w Tomaszowie Mazowieckim.

Jaco dnia czerwiec 03 2012

ZawodyW pierwszą sobotę czerwca w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się zawody o Puchar Polski. Nasz klub reprezentowała ekipa w składzie: prezes Krzysztof Kleszczewski, Adam Cywiński, Krzysztof ,,Kozik” Kozieł, Paweł Szymiczek, debiutujący za dużych zawodach Maciej Gliwa oraz Michał Lanuszny.
Zawody były bardzo sprawnie zorganizowane, pogoda dopisała, jak również uczestnicy, którzy w liczbie 64 stawili się na starcie. Trasa tradycyjnie prowadziła przez 28 figur, była dość płaska, chociaż zawierała stanowisko strzeleckie z jednej dużej ambony i trzech mniejszych. Odległości były zróżnicowane, pierwsza część trasy zdominowana była przez małe dystanse (ryby – 5 metrów), natomiast potem czekały nas większe wyzwania, włącznie z niedźwiedziem, oddalonym na ,,maksie” – 45 metrach. Mieliśmy więc możliwość ,,skosztowania” pełnego zakresu dopuszczalnego regulaminem.
Około 16.00 zawody zakończyły się i w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników można był się posilić ciepłym bigosem, wzmocnić kawą i obejrzeć wystawę osprzętu wojskowego.
Reprezentanci naszego klubu zaprezentowali się w Tomaszowie bardzo dobrze. Prezes i Adam zdobyli kolejno pierwsze i drugie miejsce w kategorii CB, Krzysiek i Paweł zajęli szóste oraz siódme miejsce w kategorii TRRB (w wyniku błędu organizatorów Paweł został przypisany do niewłaściwej kategorii, ale pomyłka została szybko sprostowana). Maciek zajął drugie miejsce w kategorii kadet TRRB, ci jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę jego pierwszy start w zawodach. Michał Lanuszny zakończył zawody z dobrym wynikiem 178 punktów.
Wróciliśmy więc z dyplomami i medalami, nawiązaliśmy wiele ciekawych znajomości i odnowiliśmy stare.
Za tydzień zawody w Mrlinku.

Autor: MAJKI