Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

XVI Runda Turnieju Korespondencyjnego Łuczników Tradycyjnych

Fana dnia luty 24 2015

ZawodyProponowany termin strzelania w Refleksie to 8.03 ( niedziela ) godz.11.00 na klubowej strzelnicy w Rybniku przy ulicy Żużlowej. Termin i godzina mogą ulec zmianie, decyduje większość chętnych. O zmianach będziemy informować na bieżąco.
Przewidziano trzy kategorie sprzętowe:

1. Łuk tradycyjny
- łuk prosty lub refleksyjny wykonany z dowolnych materiałów. Dopuszcza się lekkie „wcięcie” w majdanie, nie może ono jednak być na tyle głębokie, by strzała znajdowała się w osi łuku ponadto głębokość „wcięcia” nie może przekraczać 1/4 całkowitej szerokości majdanu mierzonej na wysokości dolnej krawędzi „wcięcia”. Strzały drewniane z lotkami z piór, nasadki dowolne. Inny rodzaj strzały przesuwa łucznika do kategorii łuku myśliwskiego.

2. Łuk tradycyjny-myśliwski
- uważany jest każdy łuk polowy lub sportowy goły, prosty lub refleksyjny, jednoczęściowy lub składany bez celownika, stabilizatorów klikerów, z profilowanym majdanem, z oknem na strzałę o dowolnej szerokości i kształcie. Dopuszczalne są wplecione w cięciwę tłumiki drgań. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały wykonane z dowolnych materiałów.

3. Łuk historyczny
- za łuk historyczny uważany jest każdy łuk prosty i refleksyjny wykonany w całości z materiałów naturalnych nawiązujący swym kształtem do znanych historycznych egzemplarzy, który nie musi być ich wierną kopią. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały drewniane z lotkami z piór, osady wypiłowane w promieniu lub wykonane z materiałów naturalnych. Niedopuszczalne są plastikowe nasadki, przesuwają one łucznika do kategorii łuku tradycyjnego.

Każdy z uczestników podczas turnieju oddaje 60 strzałów, 4 serie po 5 strzał z następujących odległości 20, 25, 30 metrów. Maksymalnie do zdobycia 300 punktów.

Chętnych prosimy do dnia 6.03.2015 do godziny 16.00 o przesłanie wymaganych przez organizatora danych osobowych. Można to zrobić w komentarzach do tego newsa lub poprzez skrzynkę mailową naszej strony do "fany" ( który będzie zgłaszać zawodników ).

Dane:
imię i nazwisko (oraz nick używany na forach łuczniczych),
rok urodzenia,
typ łuku,
kraj i miejscowość.

Cały regulamin: Link

Wyrażając chęć uczestnictwa, wyrażacie jednocześnie zgodę na dysponowanie przesłanymi danymi osobowymi przez organizatora i zgłaszającego.

3 komentarze · 2086 czytań ·Drukuj

Komentarze

#1 | antkor dnia luty 25 2015 08:16:35
Korol Antoni
Antkor
1971
łuk tradycyjny
Polska --Jastrzębie Zdrój
#2 | Fana dnia luty 25 2015 12:10:58
Piotr Flaga
Fana
1968
Łuk tradycyjny-myśliwski
Polska - Żory
#3 | bogdan dnia luty 28 2015 22:33:30
Bogdan Skatuła
bogdan
1975
Łuk tradycyjny-myśliwski
Polska-Bełsznica

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Następne wydarzenie:

Klubowe zawody FIELD WA, Rybnik 14.10.2018
godz. 11.00