XV Runda Turnieju Korespondencyjnego Łuczników Tradycyjnych 29-30.11.2014

Fana dnia listopad 17 2014

ZawodyProponowany termin strzelania w Refleksie to 30.11 godz.13.00 na klubowej strzelnicy w Rybniku przy ulicy Żużlowej. Przewidziano trzy kategorie sprzętowe:

1. Łuk tradycyjny
- łuk prosty lub refleksyjny wykonany z dowolnych materiałów. Dopuszcza się lekkie „wcięcie” w majdanie, nie może ono jednak być na tyle głębokie, by strzała znajdowała się w osi łuku ponadto głębokość „wcięcia” nie może przekraczać 1/4 całkowitej szerokości majdanu mierzonej na wysokości dolnej krawędzi „wcięcia”. Strzały drewniane z lotkami z piór, nasadki dowolne. Inny rodzaj strzały przesuwa łucznika do kategorii łuku myśliwskiego.

2. Łuk tradycyjny-myśliwski
- uważany jest każdy łuk polowy lub sportowy goły, prosty lub refleksyjny, jednoczęściowy lub składany bez celownika, stabilizatorów klikerów, z profilowanym majdanem, z oknem na strzałę o dowolnej szerokości i kształcie. Dopuszczalne są wplecione w cięciwę tłumiki drgań. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały wykonane z dowolnych materiałów.

3. Łuk historyczny
- za łuk historyczny uważany jest każdy łuk prosty i refleksyjny wykonany w całości z materiałów naturalnych nawiązujący swym kształtem do znanych historycznych egzemplarzy, który nie musi być ich wierną kopią. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały drewniane z lotkami z piór, osady wypiłowane w promieniu lub wykonane z materiałów naturalnych. Niedopuszczalne są plastikowe nasadki, przesuwają one łucznika do kategorii łuku tradycyjnego.

Każdy z uczestników podczas turnieju oddaje 60 strzałów, 4 serie po 5 strzał z następujących odległości 20, 25, 30 metrów. Maksymalnie do zdobycia 300 punktów.

Chętnych prosimy o wpisy w komentarzach, a następnie do dnia 28.11.2014 do godz:16.00, o przesłanie wymaganych przez organizatora danych osobowych. Można to zrobić poprzez skrzynkę mailową naszej strony do "fany" ( który będzie zgłaszać zawodników ), lub na adres media@klub-reflex.pl

Dane:
imię i nazwisko (oraz nick używany na forach łuczniczych),
rok urodzenia,
typ łuku,
kraj i miejscowość.

Cały regulamin: Link

Wyrażając chęć uczestnictwa, wyrażacie jednocześnie zgodę na dysponowanie przesłanymi danymi osobowymi przez organizatora i zgłaszającego.

2 komentarze · 2012 czytań ·Drukuj