Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

XV Runda Turnieju Korespondencyjnego Łuczników Tradycyjnych 29-30.11.2014

Fana dnia listopad 17 2014

ZawodyProponowany termin strzelania w Refleksie to 30.11 godz.13.00 na klubowej strzelnicy w Rybniku przy ulicy Żużlowej. Przewidziano trzy kategorie sprzętowe:

1. Łuk tradycyjny
- łuk prosty lub refleksyjny wykonany z dowolnych materiałów. Dopuszcza się lekkie „wcięcie” w majdanie, nie może ono jednak być na tyle głębokie, by strzała znajdowała się w osi łuku ponadto głębokość „wcięcia” nie może przekraczać 1/4 całkowitej szerokości majdanu mierzonej na wysokości dolnej krawędzi „wcięcia”. Strzały drewniane z lotkami z piór, nasadki dowolne. Inny rodzaj strzały przesuwa łucznika do kategorii łuku myśliwskiego.

2. Łuk tradycyjny-myśliwski
- uważany jest każdy łuk polowy lub sportowy goły, prosty lub refleksyjny, jednoczęściowy lub składany bez celownika, stabilizatorów klikerów, z profilowanym majdanem, z oknem na strzałę o dowolnej szerokości i kształcie. Dopuszczalne są wplecione w cięciwę tłumiki drgań. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały wykonane z dowolnych materiałów.

3. Łuk historyczny
- za łuk historyczny uważany jest każdy łuk prosty i refleksyjny wykonany w całości z materiałów naturalnych nawiązujący swym kształtem do znanych historycznych egzemplarzy, który nie musi być ich wierną kopią. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały drewniane z lotkami z piór, osady wypiłowane w promieniu lub wykonane z materiałów naturalnych. Niedopuszczalne są plastikowe nasadki, przesuwają one łucznika do kategorii łuku tradycyjnego.

Każdy z uczestników podczas turnieju oddaje 60 strzałów, 4 serie po 5 strzał z następujących odległości 20, 25, 30 metrów. Maksymalnie do zdobycia 300 punktów.

Chętnych prosimy o wpisy w komentarzach, a następnie do dnia 28.11.2014 do godz:16.00, o przesłanie wymaganych przez organizatora danych osobowych. Można to zrobić poprzez skrzynkę mailową naszej strony do "fany" ( który będzie zgłaszać zawodników ), lub na adres media@klub-reflex.pl

Dane:
imię i nazwisko (oraz nick używany na forach łuczniczych),
rok urodzenia,
typ łuku,
kraj i miejscowość.

Cały regulamin: Link

Wyrażając chęć uczestnictwa, wyrażacie jednocześnie zgodę na dysponowanie przesłanymi danymi osobowymi przez organizatora i zgłaszającego.

2 komentarze · 1970 czytań ·Drukuj

Komentarze

#1 | antkor dnia listopad 18 2014 00:26:09
Korol Antoni----Antkor
rok.1971
Tradycyjny
Polska, Jastrzębie zdrój
#2 | Fana dnia listopad 19 2014 10:46:20
Fana - będzie, wypadało by...Smile

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?