Relacja z I rundy Pucharu Polski FIELD WA 2014 Rybnik

Jaco dnia maj 26 2014

ZawodyI runda Pucharu Polski FIELD już za nami, był to wielki sprawdzian dla naszego klubu, patrząc na opinie - zdany pozytywnie. Frekwencja była bardzo dobra, udział wzięło 74 zawodników z całego kraju w wielu kategoriach sprzętowo wiekowych. Teren świetnie się nadał na zawody FIELD, był zróżnicowany, a pełen zakres dystansów wraz ze zmienną pogodą zapewnił ciekawą rozgrywkę.

Od godziny 6.00 zaczęły się finalne przygotowania, rozkładanie mat treningowych, sprawdzanie dystansów oraz nabijanie tabliczek z odległościami. W międzyczasie zaczęli się zjeżdżać pierwsi zawodnicy, o godzinie 10 byli w zasadzie już wszyscy. Strzelanie rozpoczęło się o godzinie 11.30, przebiegało sprawnie nad czym czuwali sędziowie. Pogoda również zadbała o urozmaicenie rozgrywki ok. godz 14.00 zerwał się dość silny wiatr co przez jakiś czas z pewnością miało wpływ na wyniki, przelotny opad deszczu za to zmniejszył wcześniejszy upał. Około godziny 17.00 strzelania zakończyły się, zawodnicy oczekiwali na wyniki. I tu również pogoda wykazała się inwencją, ponieważ nad Grzybówką przetoczyła się 20 minutowa burza z silnym opadem. Po burzy nic nie stało na przeszkodzie aby ogłosić wyniki:

W I rundzie Pucharu Polski FIELD WA 2014 Rybnik-Golejów wzięło udział aż 12 zawodników ŚKŁ REFLEX zdobywając 3 medale:

Filip Zawada, 2 miejsce w kategorii łuk instynktowny senior
Stanisław Korol, 2 miejsce w kategorii łuk bloczkowy kadet
Jacek Gowik, 3 miejsce w kategorii łuk bloczkowy senior

Reasumując, bardzo dobra frekwencja, 9(!) nowych rekordów Polski, zróżnicowana trasa, pełen zakres dystansów, ciekawa pogoda spowodowały że zawody się udały.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, dziękujemy również wszystkim osobom zarówno z klubu jak i spoza klubu za wszelką udzieloną pomoc.

Pełne wyniki:

Statystyki: